Osteopatia dla dzieci i niemowląt

Osteopatia i niemowlęta

Osteopatia oferuje bezpieczne, delikatne i skuteczne leczenie dla niemowląt, małych lub starszych dzieci. Czy istnieje problem, czy po prostu czujesz, że coś nie jest w porządku w takich dziedzinach jak sen, karmienie lub nastrój, leczenie osteopatią może być w stanie pomóc dziecku.

osteopatia-dla-dzieciAnatomicznie, dzieci wciąż dynamicznie rosną. Szwy w ich czaszkach nie są połączone, ich kości nie są całkowicie skostniałe, nadal są giętkie. Ogromny potencjał wzrostu kości, stawów, mięśni i innych struktur tkanek miękkich musi powstać na dobrych podstawach, aby pacjent mógł optymalnie funkcjonować w dzieciństwie i reszcie życia. Osteopata rozpozna ten wyjątkowy aspekt młodego pacjenta i może pomóc im rozwinąć się w zdrowo funkcjonujących dorosłych.

Leczenie niemowląt osteopatią nie ma być zamiennikiem dla wiarygodnych porad medycznych i leczeniem konkretnych procesów chorobowych. W przypadku, gdy istnieje poważna patologia, choroba lub zły stan, dziecko powinno być przede wszystkim pod opieka lekarza pierwszego kontaktu lub pediatry. Leczenie osteopatią może przyczynić się do wyeliminowania zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, które mogą powodować ból, zaburzenia funkcji lub hamować samo-leczące właściwości ciała. Opieka osteopatią może specjalnie pomóc w leczeniu następujących stanów w dzieciństwie:

  • kolka / wiatry
  • refluks / cichy refluks
  • ciągły płacz i ogólny niepokój
  • zaparcia
  • napięć lub obrażeń poniesionych podczas porodu
  • problemów ze snem ze względu na którąkolwiek z powyższych
  • trudności karmienia
  • asymetria głowy
  • asymetria lub ograniczenie ruchu (np. dziecko może obrócić głowę tylko w jedną stronę)
  • infekcje ucha

Wszystkie niemowlęta doświadczają pewien stopień traumy podczas procesu porodu z powodu nacisków wywieranych skurczami. Długie, trudne porody, zwłaszcza przy użyciu kleszczy i bardzo szybkie i intensywne porody mogą spowodować dalsze urazy noworodka. Może to spowodować naprężenia tkanki miękkiej i niewspółosiowości czaszkowych kości czaszki i / lub innych części układu mięśniowo-szkieletowego. Przez kilka pierwszych tygodni życia wiele z tego napięcia uwolni się w sposób naturalny przez odruch ssania i płaczu i poprzez aktywny mechanizm samoleczenia niemowlęcia. Czasami dziecko nie jest w stanie w pełni uwolnić się od napięcia, które jest częste w przypadku, gdy był skomplikowany poród. Łagodne leczenie noworodków osteopatią może pomóc poprawić wszelkie napięcia czy niewspółosiowości, które mogą potencjalnie powodować dodatkowe problemy w późniejszym życiu.

rozwiń więcej

Osteopatia dla Dzieci i Młodzieży

rozwiń więcej